What's going on‎ > ‎

Zpravodaj Mč Brno-střed duben 2017 - Bakalka návštívila Lipsko

přidáno: 23. 4. 2017 21:13, autor: Pavel Hodál   [ aktualizováno 23. 4. 2017 21:15 ]

Ve dnech 22.1. až 27.1. se 15 žáků šestých až devátých ročníků z Bakalky v rámci projektu ERASMUS+ "Sport Unites" zúčastnilo výměnného pobytu v německém městě Lipsku. Hlavním komunikačním jazykem po celou dobu pobytu byla angličtina, ale někteří z nás si procvičovali i němčinu. Dokonce se nám podařilo naučit některé naše německé kamarády i pár vět česky.

Partnerskou školou se nám stala 20. Oberschule Leipzig, která se nachází v severovýchodní části města. Celý týden jsme bydleli v rodinách studentů spřátelené školy a s nimi i absolvovali veškeré aktivity naplánované projektem a pedagogy obou partnerských škol. Většina studentů byla o něco starší než my, ale myslíme si, že to ničemu nevadilo. Věkový rozdíl nebyl brzy vůbec znát. Bylo nás dohromady 30.

Hlavní náplní výměnného pobytu byl sport a sportovní aktivity, jak už název projektu napovídá. Kromě toho, že jsme se hned první den stali součástí běžné hodiny tělesné výchovy v německé škole, jsme také soutěžili, tancovali, stavěli lidské pyramidy, hráli míčové hry, bruslili přímo v centru města, ale hlavně sehráli mezinárodní zápas ve vybraném sportu. Tím byl florbal. Zápas se samozřejmě neobešel bez maskotů a sportovních hymen, které jsme před odjezdem připravili.

Společně jsme také v průběhu pobytu navštívili okolí a centrum tohoto krásného města, kde se nachází spousta zajímavých a impozantních památek. Nám se nejvíce líbil Thomaskirche, místo odpočinku J.S. Bacha, kde jsme dostali od milé paní průvodkyně zajímavý výklad. Velice nás zaujala interaktivní hra v centru města, kterou jsme hráli poslední den našeho pobytu. Hra byla velmi podobná geocachingu se specifickými úkoly. Program pobytu byl plný překvapení – Red Bull Arenu si nejvíce užilo pánské osazenstvo, Univerzitu sportu zase to sofistikovanější.

Kromě krás centra města jsme poznali i okolní přírodu – např. Lipská jezera, která byla opravdu nádherná!

Za všechny jistě můžeme říct, že se nám v Lipsku moc líbilo a už se na naše německé kamarády těšíme, až za námi v červnu přijedou a my jim budeme moci vrátit jejich pohostinnost, ukázat Brno v celé jeho kráse a zasportovat si na oplátku v Česku .

Určitě bychom také chtěli poděkovat našim učitelům pí. učitelce Janu, pí. učitelce Čížkové, panu učiteli Hodálovi a samozřejmě paní ředitelce Yvetě Gašparcové, za příležitost, organizaci a čas, který nám věnovali. Poděkování patří i organizátorům na německé straně.


Jana Gruntová, Karolína Bejčková, VII.A


Comments