What's going on

3rd Transnational project meeting in Brno

přidáno: 20. 9. 2018 3:37, autor: Pavel Hodál   [ aktualizováno 20. 9. 2018 3:38 ]

26. -27. 8. 2018
Two times within the project period a transnational meeting was organised, where the partners discuss the strategy, tasks and organisational details. 
The third and last meeting was held in Brno, where we discussed on results and outputs of our project.

Bakalka v Lipsku - Zpravodaj MČ Brno-střed

přidáno: 4. 9. 2018 11:04, autor: Pavel Hodál

V polovině června se uskutečnil čtvrtý výměnný pobyt v rámci projektu ERASMUS+ „Sport Unites“. Učitelé a žáci německé 20. Oberschule připravili v Lipsku pro studenty z Bakalky bohatý program. 
Více se o našem výměnném pobytu píše ve zpravodaji MČ Brno-střed 09/2018

Mobility in Leipzig

přidáno: 20. 6. 2018 11:53, autor: Kateřina Janu

V polovině června se uskutečnil čtvrtý výměnný pobyt v rámci projektu ERASMUS+ „Sport Unites“. Tentokrát učitelé a žáci německé 20. Oberschule připravili pro studenty z Bakalky a jejich pedagogický doprovod bohatý program plný zajímavých aktivit v Lipsku. V neděli jsme kolem sedmé hodiny večerní dorazili do Lipska, někteří z nás se šli ubytovat do hostelu a zbytek do německých rodin. První den našeho pobytu jsme odstartovali ve škole. Byli jsme seznámeni s programem, dostali malé dárečky na uvítanou a vyrazili poznávat město. Ve skupinkách s tablety a pomocí QR kódů jsme se seznámili s nejvýznamnějšími památkami centra Lipska a plnili zábavné úkoly. Zvláštní, ale některým se podařilo zabloudit. Ještě před obědem jsme absolvovali prohlídku Nové radnice, byli přivítaní radní paní Roloff a vyšplhali na věž radnice, odkud se nám naskytl nezapomenutelný výhled na celé město. Odpoledne jsme se utkali v minigolfovém turnaji a double deckerem s komentovanou prohlídkou se projeli po městě. Úterý bylo zahájeno vyučovací hodinou ve spřátelené škole, měli jsme možnost navštívit hodiny zeměpisu, vaření, IT, angličtiny…jsme opravdu rádi, že studujeme na Bakalce J. Následně jsme si zasoutěžili pomocí Kahoot a Quizizz a měli možnost porovnat nově nabyté znalosti o Lipsku a Německu. Na oběd jsme si svépomocí přichystali domácí pizzu a odpoledne patřilo sportu – nejdříve jsme si vyzkoušeli bouldering – lezení bez lana na lezeckých stěnách několik metrů nad zemí, později beach volejbal a přehazovanou a navečer bowling. Ve středu pro nás byla připravena prohlídka městského divadla Schauspiel Leipzig. Navštívili jsme vstupní foyer, jeviště i hlediště, herecké šatny, maskérnu, kulisárnu, dekadentky a spoustu dalších míst, kam se běžný divák nedostane. Odpoledne jsme se projeli po lipských kanálech na kánoích. Ve čtvrtek nás čekal celodenní výlet ke Cospudenerským jezerům. Dopoledne jsme byli zapojeni do teambuildingových aktivit, u kterých jsme museli prokázat týmového ducha a po obědě jsme měli příležitost si vyzkoušet stand-up paddling, což byl pro všechny největší zážitek celého pobytu. Večer patřil rozlučkové party s grilovačkou a úžasnou atmosférou. Pátek byl náš poslední den. Dopoledne jsme strávili v Cafe Kaputt, kde jsme objevovali staré věci a vyráběli obal na mobil či peněženku. Po obědě jsme společně zhodnotili program tohoto týdne a celého výměnného pobytu a čekalo nás to nejhorší – rozloučení a cesta zpět do Brna. Tento pobyt jsme si moc užili a nikdy na něj nezapomeneme.

Erika Sliwka a Stella Jarová, žákyně 9.A ZŠ Bakalovo nábřeží

Pictures from the last mobility in Leipzig

přidáno: 18. 6. 2018 12:22, autor: Pavel Hodál   [ aktualizováno 18. 6. 2018 12:23 ]

The fourth international project meeting took place from 10th to 15th June.
11 students from our school visited Leipzig.

Výměnný pobyt v Lipsku

přidáno: 5. 6. 2018 11:21, autor: Kateřina Janu   [ aktualizováno 5. 6. 2018 11:22 ]

Ve dnech 10.-15. června proběhne čtvrté závěrečné mezinárodní setkání žáků naší školy a základní školy v Lipsku v rámci projektu „Sport Unites“ financované EU.

Jedenáct studentů z Bakalky v neděli odjede do Lipska, kde společně s německými studenty stráví pět dnů plných sportovních a kulturních aktivit.

V programu jsou aktivity jako minigolf, bowling, projížďka na kánoích, paddleboarding, stolní tenis, florbal, ale také oficiální přijetí na lipské radnici, prohlídka města, putování divadly, poznání spřátelené země pomocí IT techniky nebo společná příprava pohoštění.


Time schedule mobility 4

přidáno: 21. 5. 2018 11:15, autor: Kateřina Janu

Mobility C4  Time schedule
Day Time Theme Activity
10th June 6 – 7 pm Arrival Welcome and stay with host families
11th June 8 – 8.30 am Welcome Meeting at school and formal welcome
Monday 9.30 – 11 am Official welcome in New Town Hall
  Ascent of the tower
  11.30 am lunch (Town Hall)
  1.30 – 4 pm 1st impressions of Leipzig Ice Breaking games in the park
  mini golf tournament
  Tablet city tour
  5 – 7 pm   Bowling
12th June 8 am Day at our school Meeting at school
Tuesday 8.25 – 9.10 am one lesson in class of our partners
  9.30 – 11 am IT-games
  Germany Get to know our country
  11 am – 5 pm Sport and Healthy Life style self-made Pizza and fresh Cocktails
  2 – 5 pm   floorball, table tennis...
13th June 8 am Meeting in front of school
Wednesday 9 – 12 am Cultur of Leipzig behind-the-scenes tour theatre Schauspiel Leipzig
  12 am lunch (Kantine)
  2.30 – 5.30 pm Canoe trip on the channels
      including a break with ice cream
14th June 8.30 am Trip to lake Cospudener Meeting in front of school
Thursday 9.30 – 11.30 am Stand Up Paddling (do not forget your swimsuit)
  12 am lunch (Hacienda)
  1 – 3 pm Beach games
  4 pm – 6.30 pm Farewell party 20. Oberschule barbeque, Karaoke, fotos
      watching the opening of FIFA World Cup 2018
15th June 8 am Meeting in front of school
Friday 9 – 12 am Workshop at Repair Café kaputt
  creating new stuff out of old material
  1.30 pm lunch
  1.30 – 3.00 pm Evaluation and farewell games in the park
  3.00 pm Farewell Saying goodbye

Presentation about Brno and the Czech Republic

přidáno: 3. 4. 2018 23:39, autor: Pavel Hodál

Presentation about Brno and the Czech Republic from our 3rd project meeting in Brno

Some pictures from 3rd exchange in Brno

přidáno: 3. 4. 2018 23:28, autor: Pavel Hodál


Studenti z Lipska na Bakalce

přidáno: 2. 3. 2018 1:54, autor: Pavel Hodál

V týdnu od 14. do 19. ledna navštívili žáky Bakalky studenti z partnerské školy v Lipsku. Výměnného pobytu se účastnilo 11 žáků z naší školy a 11 žáků z Lipska.

Studenti z Německa byli ubytováni v rodinách žáků. Po celý týden poznávali svou novou rodinu, školu a město Brno. Komunikačním jazykem celého dvouletého projektu je  angličtina, občas přišla na řadu i němčina a komunikační schopnosti všech žáků se tak hezky rozvíjely. Seznamovali jsme návštěvu s krásami naší země a znalosti jsme následně otestovali ve hře Bingo, zabruslili na kluzišti u Jošta a bavili se při týmové hře, hodně komunikovali a spolupracovali. 

Týden jsme si užili a nikomu z nás se nechtělo rozloučit. Celý tento týden byl opravdu úžasný a naplněný zajímavými a atraktivními aktivitami. Velký dík patří učitelům z naší školy, kteří ho pro nás připravili. 
Tereza Sýkorová a Tomáš Dohnal
žáci 8. B
(text původně vyšel ve Zpravodaji MČ Brno-střed, číslo 03-2018 a je dostupný na adrese http://www.brno-stred.cz/zpravodaje-ke-stazeni) 

German students in Brno. Third mobility.

přidáno: 18. 2. 2018 10:37, autor: Kateřina Janu

During the week from 14th to 19th January, students from the partner school in Leipzig visited Bakalka. The exchange programme was attended by 11 pupils from Brno and 11 pupils from Leipzig. Students from Germany were accommodated in the students´ families. Throughout the week, they met their "new" family, were introduced Bakalka school, and the city of Brno. The communication language of the entire two-year project is English,  sometimes German has also been used so the communication skills of all pupils have developed.
On Monday, we met and played various Icebreak games, tour guided our school, and introduced Greman students the beauties of our country through presentations. We then tested our knowledge in Bingo game. In the evening, we ice-skated at Jost's skating rink.
Tuesday morning we spent in Kohoutovice in the center of Lata on the "Brno Exhibition Center" program. As part of the program, we learned a lot about the Brno Exhibition Center and also filmed an advertisement for a project we planned by ourselves, which included the Czech Republic and Germany. We finished the day at the bowling where we had lots of fun and ate excellent pancakes.
Wednesday was focused on knowing our hometown. We had the opportunity to visit Villa Tugendhat and after lunch we went to the city center and showed guests the most important sights of Brno including the Brno underground. We finished this beautiful day with a cultural experience at the Primary School of Veveří.
On Thursday we went for a day trip to the south of Moravia with a stop at the Moravia Aquapark. After returning, we prepared a farewell party at  school where we enjoyed a lot of fun. Among other things, we sang karaoke and had great pizzas.
The last day we played a team game where we were forced to communicate and cooperate a lot. We all enjoyed our week and none of us wanted to say goodbye to our new  German friends.
This week was really amazing and filled with interesting and exciting activities that we could share with our German friends. We hope that German students enjoyed the mobility and that they will remember very nice memories from Brno. We are all looking forward to meeting again and spending a similarly interesting week in Leipzig in June.

1-10 of 29